Haberler 20625 Defa Okundu.

En Kolay Penta Atabileceğiniz 12 Şampiyon!

Bu yazımızda size hangi şampiyonlarla kolay penta atabileceğinizi gösteren bir liste hazırladık. Bu listede 12 şampiyonu sizlere tanıtıyoruz. Tabiki bu şampiyonlarla penta atabilmek size bağlı. Her ne kadar şampiyonlar çok güçlü olsalarda iyi oynamazsanız penta atmanız imkansız olur. Bu listede en göze çarpan şampiyonlar ise Master Yi ve Katarinadır. Bu iki şampiyonu oynamış her oyuncu büyük olasılıkla penta atmıştır.

12. Illoi

Illaoi son zamanlarda çıkmış yeni bir şampiyondur. Üst koridorda oldukça güçlü olan şampiyonun kolay penta atabilmesinin en büyük nedeni ultisidir. Ultisi ile takım savaşında ahtapot kolları arasında kalmış tüm rakip şampiyonlara ani hasarlar vererek onları bir anda yok edebilir. Buda Illaoi'nin kolay penta atanlar listesine 12. sırada girerek yerini alıyor.

11. Tryndamere

Listemize 11. sırada Tryndamere şampiyonuna yer veriyoruz. Trydamere hem soloda hemde ormancı koridorunda oldukça güçlü bir şampiyondur. Bu kadar güçlü olmasına rağmen çok fazla tercih edilmemesinin en büyük sebebi ise kitle kontrol etkilerinin yok denecek kadar az ve yüksek hasarlara karşı kırılgan bir şampiyon olmasıdır. Tryndamere Ultiyi açtığında kısa süreliğine ölümsüz olur yaklaşık 4 saniye kadar.Bu saniyeler içersinde eşyalarında saldırı hızı ve saldırı gücü tercih etmiş bir Tryndamere Ultiyi açtığında ölüm makinesine dönüşür. Buda Tryndamere'in listemize girmesine yeterli kılacak bir özelliktir.

10. Annie

Annie'yi bilen bilir. Her nakadar oyunun en sevimli gözüken çocuk şampiyonu gibi gözüksede en korkunç, tehlikeli şampiyonlarından biridir. Annie ile kolay penta atabilmek için pasifini çok iyi kullanmanız gerekir. Annie'nin pasifi her büyü kullandığınızda 4 yük biriktirir. Bu 4 yük biriktiğinde kullanacağınız herhangi bir yetenek rakibi kısa süreliğine sersemletecektir. Yani pasifi 4 yük yapın ve W yeteneğini kullanın aynı zamanda ulti ile Tibers'ında rakibe saldırmasını emredin. Sersemleyen rakibe takrardan saldıra bilir ve Tibersı üstlerine salabilirsiniz. Bu sayede Annie kolay penta atanlar listemize 10. sırada katılıyor.

9. Orianna

Orianna elinde sihirli küre tutan süpriz saldırılar yapabilen bir orta koridor şampiyonudur. En büyük özelliği ise küresidir. Orianna küresine komutlar vererek ister rakibe hasar verir ister rakibi yavaşlatır yada isterse takım arkadaşına kalkan verebilir. Yani Orianna küresi ile hayat kurtarabilirken aynı zamanda ölümcül hasarlar veren bir şampiyon olabilir. Orianna'nın kolay penta atmasını sağlayacak en büyük yeteneği ultisidir. Kasmış bir Orianna küresini rakip takımın içersine koyar. Küre rakibin içindeyken ulti basılırsa tüm rakip şampiyonlar o küre içine çekilir ve yüksek büyü hasarları alırlar. Bu nedenle Orianna listemize 9. sıraya giriyor.

8. Brand

Listemize 8. sırada Brand ile devam ediyoruz. Brand'in bu denle güçlü olmasını sağlayan özelliği ultisidir. Ultisi karşıda ne kadar çok rakip olursa olsun attığınızda volkan yeteneği şampiyonlardan ve minyonlardan birbirne sekerek tekrar etmesidir. Buda ultinin ne kadar tehlikeli olduğunu gösterir. 

Linke tıklayarak rehbere ulaşabilirsiniz.

7. Darius

Geldik sıra Darius'a Noxus'un acımasız liderine. Darius'u bilen bilir sadece tank kasan darius bile çok tehlikeli olabilmektedir. Dariusun listemize girmesinin en büyük sebebi Ultisi ile çok yüksek hasarlar vermesi ve bunu yaparken rakibi öldürürse aynı yeteneğin belli bir süre için tekrar açılmasıdır. Buda Darius'a penta atma şansı verir. Yani ultiyle bir rakibi öldürürseniz ulti tekrar açılır ve bir kez daha öldürürseniz bir daha açılır. Bunun sınırı yoktur. Darius listemizde 7 sırada yer almaktadır.

Linke tıklayarak rehbere ulaşabilirsiniz.

6. Lucian

Sıra geldi listemizde 6. sıraya Lucian mekanikleriye ultisi ve pasifiyle öne çıkmış bir şampiyondur. Lucianın pasifi sayesinde bir yetenek sonrasında iki düz vuruş yapabilir. Bunun dışında ultisi ile takım savaşını avantajlı bir durumda başlatabilir. Lucianı penta atmasını sağlayacak en önemli özelliği ultisi olan infazdır. Rakip takımın içine infaz kurşunlarını yağdırdığında rakip takım çok zayıflar ve mekaniklerini kullanarak rakip takımın içine girip onları tek tek avlayabilir. Tabi bunu yapmanız için sizin rakibe göre daha çok gelişmiş olmanız gereklidir.

Link tıklayarak linke ulaşabilirsiniz.

5. Nunu

Penta atabilecek en kolay şampiyonlardan bir taneside Nunu'dur. Bunun en büyük sebebi ultisidir. İyi bir ultiyle rakip takıma beşte beş yapabilirsiniz. Nunu'nun ultisi tüm rakip şampiyonların hızlıca soğumasına yavaşlamasına ve son olarakta öldürücü bir büyü hasarı almasını sağlar. Ancak dikkat etmeniz gereken nokta eğer rakip takımın kitle kontrol yetenekleri var ise bu yeteneğinizi kullanmanızı engelleyebilir. Nunu seçerken rakip takımında hangi şampiyonlar aldığına dikkat etmeniz gerekir.

Linke tıklayarak rehbere ulaşabilirsiniz.

4. Vayne

Listemizin 4. Sırasında Vayne yer almaktadır. Vayne belkide oyunun en mekanik şampiyonudur. Takla yeteneği sayesinde kitle kontrol etiklerinden kolayca kurtulabilir yada kaçan rakip şampiyona hızlıca yetişebilir. Vayne'nin en güzel özelliği ultisidir. Ultisini açtığında takla yeteneğini kullandığında görünmez olur ve aynı zamanda saldırı gücü elde eder . Bu sayede Vayne kitle kontrol etkilerinden tamamen kaçarak rakip şampiyonları tek tek avlayabilir. 

Linke tıklayarak rehbere ulaşabilirsiniz.

3. Jinx

Artık son 3'e sıra geldi. 3. Sırada yer alan ve penta atması en kolay şampiyonlardan biri olan Jinx bir çok oyunumuzunda bildiği gibi güçlü bir şampiyondur. Jinxi'i bu kadar güçlü yapan yanları ise kitle kontrol etkisi olan E yeteneği (Patlangaç), rakibi çok yavaşlatan W yeteneği ve ultisidir. Ultisi büyük bir roketin rakibe çarparak onlara büyük hasar vermesini sağlar. Tabiki Jinx'in penta atmasını sağlayan en büyük yeteneği ise pasifidir. Pasifi bir rakip şampiyonu 3 saniye içinde yok ederseniz yüksek oranda saldırı hızı ve hareket hızı kazanırsınız buda W yeteneği ile kombo olarak rakip şampiyonların kaçmasını engellersiniz. Kolay penta atanlar listemizde Jinx 3. sırada yer almaktadır.

Linke tıklayarak rehbere ulaşabilirsiniz.

2. Master Yi

Listemizde 2. sırada yer alan Master Yi adı gibi usta bir şampiyondur. Master Yi uzak doğu dövüş sanatlarından wuju stilinde ustalaşmıştır. Kolayca penta atmasını sağlayan en büyük özelliği ise ultisinin çok yüksek miktarda hareket hızı vermesi ve bu sayede kaçan tüm rakipleri yakalamasıdır. Bunun haricinde Q yani alfa vuruşu ile etrafta bulunan tüm rakip şampiyonlara eşit bir şekilde hasar verir ve bu hiç bir şekilde engellenemez. Master Yi listemizde 2. sırada yer almaktadır. 

1. Katarina

Sizinde tahmin ettiğiniz gibi listenin başında Katarina yer almaktadır. Katarinanın bu kadar kolay penta atmasının en büyük sebebi pasifidir. Katarinanın pasifi bir rakip şampiyonu 3 saniye içersinde katletmeyi başarırsa yeteneklerinin bekleme süresinde 15 saniye azalma sağlar buda itemlerini almış bir katarinanın ultisinin bekleme sürei neredeyse hemen tekrardan açılmasını sağlar. Katarinanın ultisi açıldığında etrafında dönerek bıçaklar fırlatır. Fırlattığı bıçaklar rakiplere yüksek hasarlar vererek onları kolayca yok edebilir. Her 3 saniyede katlettiği şampiyonlar sayesinde açılan yeteneklerini kullanarak Katarina durdurulamaz bir şampiyon olur. Tabi bu kadar güçlü şampiyonların her zaman için dezavantajarıda vardır. Katarinanın en büyük dezavantajı ultisinin kitle kontrol etkileri tarafından bozulmasıdır.

Linke tıklayarak rehbere ulaşabilirsiniz.

BENZER HABERLER

Bir Cevap Yazın