Haberler 46387 Defa Okundu.

League of Legends (LOL) FPS Arttırma, Ping Düşürme!! (2016 Güncel)

League of Legends FPS Arttırma ve Ping Düşürme Sorunlarını Çözebilecek Yöntemler. Ama bazı noktalarda elimiz kolumuz bağlanıyor ve ne yapacağımızı bilemiyoruz. Özellikle oyunun en önemli noktalarda donması, hepimizi çileden çıkarıyor. Ne yalan söyleyim, şuanki bilgisayarımdan önce ben de bu sorunları çok yaşadım. Tam team fight oluyor, lap diye bilgisayar donuyor ve elim kolum bağlanıyor. Sonunda ne oluyor? Klavye kırılıyor :) Yeni girdiğimiz içerik sayesinde hem kendimi, hem de sizleri bu dertten kurtarmaya çalışacağım. Umarım yararlı olur ve sizlere bir nebze de olsa yardım etmiş olurum. Hadi vakit geçmeden adımlara başlayalım.

-FPS ARTTIRMANIN YOLLARI-

1. Yöntem Bilgisayar - Grafik Ayarları!!

League of Legends oynarken FPS arttırmanın en önemli yöntemlerinden biri grafiklerdir. Eğer yüksek FPS alıyorsanız, büyük ihtimalle kullandığını yüksek kalite grafiklerden kaynaklanıyordur. Bu grafikler sadece oyun içerisinde kullandığımız grafikler değildir. Oyun haricinde bilgisayarın arka planında çalışan grafikler de mevcut. Örneğin alt taraftaki menü de bir nevi grafiktir. O bile bilgisayarınızın kasmasına neden olabilir. İlk olarak bu yöntemle başlayalım ve bilgisayarımızı bir nevi de olsa hızlandıralım.

          - İlk Adım

- Mouse'nin Sağ Click Tuşuna Basıp '' Kişileştir '' Seçeneğine Tıklıyoruz!

- Ardından Windows Klasik Olanı Seçiyoruz!

2. Yöntem Razer - Cortex FPS Programı!!

2. yöntemimiz de pek tavsiye etmesek de program yüklemek zorunda kalıyoruz. Ama bu programın bilgisayara hiç bir zararı yok. Yükleyebilir ve FPS arttırabilirsiniz. Aynı şekilde Pingi de düşürmüş olursunuz. Programın kurulumu ve indirme işlemleri gayet basit. Peki ya bu program ne yaparak ping düşürüyor? Bu programı açtığınız zaman bilgisayarınızda bulunan ve açık olan gereksiz programları kapatıyor. Zaten bu programlar kapandığında, bilgisayarınız da otomatikman hızlanmış oluyor. BURAYA tıklayarak programı indirebilirsiniz.

3. Yöntem - LOL CFG Dosyası!!

        - League of Legends Oyununun Dosya Dizinine Gidiyoruz.

           - Ardından Girdiğimiz Klasörden Config Klasörünü Açıyoruz.

            - Sonrasında Game Dosyasının Yedeğini Alıp İndirmiş Olduğumuz CFG Dosyasını Bu Klasörün İçerisine Atıyoruz. CFG DOSYASININ YEDEĞİNİ ALMAYI UNUTMAYIN!!

Bu dosyayı BURAYA linkine tıklayarak indirebilirsiniz.

4. Yöntem -  LOL FPS AYARLARI

4. yöntem yapılması en basit ve hiç bir program indirmenize gerek olmayan bir yöntemdir. League of Legends'i açtıktan sonra Video kısmını açarak FPS ayarlarının yapıldığı pencereye gidebiliyoruz. 60 FPS bizim için idealdir. 60 FPS üstü bilgisayarı yorar ve kasmaların başlamasına neden olur. Bu ayarı da bunun için yapıyoruz. Yaptığımız bu ayar hiç bir şekilde oyunu etkilemiyor. FPS ayarını 60 yapmamız dediğimiz gibi idealdir.

5. Yöntem - LOL GRAFİK VE SES AYARLARI

Bence bu yöntemler arasından en işe yarayanı bu. Başta da dediğimiz gibi bilgisayarın kasmasına neden olan ve oyunu yavaşlatan başlıca nedenlerden biri grafiklerdir. Oyun esnasında ESC butonuna tıklayıp Video yazılı kısma gelelim. Grafik yazılı alandaki barı en alt noktaya alalım. Eğer oyun en üstteyken kasıyorsa, bunu en aşağı aldığınızda kesinlikle düzelecektir. Ama bir çok kişi bu adımı ilk olarak yapıyor. Eğer siz yapmayıp kasıyorsa, kasma probleminden kurtulmuş olursunuz. Grafik ayarlarının yanı sıra ses ayarlarını da düşürerek bir nebze de ols FPS'yi arttırıp Pingi düşürebilirsiniz.

- TAVSİYE -

Sizlere tavsiye olarak şunu söyleyelim. League of Legends'e güncellemeler geldikçe bu ayarlar sıfırlanabiliyor. Herkes için olmasa da bazıları için sıfırlanıyor. Güncellemelerden sonra bu ayarları devamlı olarak kontrol etmenizi öneririz. Özellikle ses ayarları konusunda yaşanan sıkıntılar çok büyük. Neredeyse gelen en ufak güncellemeyle beraber bu sıfırlanmalar yaşanabiliyor. Bu yüzden de her güncelleme sonrasında ayarları kontrol etmeyi unutmayın. Umuyoruz ki yararlı bir yazı oldu. İnşallah ping ve FPS sorunlarından kurtularak rahat bir oyun oynayabilirsiniz. Eğer bunu başarabildiysek ne mutlu bize.

BENZER HABERLER

Bir Cevap Yazın