Haberler 17360 Defa Okundu.

Metada Olan Ve En Çok Tercih Edilen 10 Şampiyon!!!

Bu yazımızda sizlere yeni metada olan şampiyonları derlemeye çalışacağız. Kazanma oranlarının en yüksek olduğu takım savaşlarına yatkın en güçlü şampiyonları bu yazımızda listeleyeceğiz. Bu yazımızda bütün koridorları ele aldık ve en az 1 şampiyon tanıttık. Daha önceleri girmiş olduğumuz sezon 6 rehberlerini ziyaret ederek güçlü şampiyonların usta oyuncular tarafından nasıl oynanacağını görebilirsiniz.

1. Cho'Gath

Cho'gath'ın meta olmasının tek sebebi yüksek hasarlar verebilen ve aynı zamanda bi okadara tanklaşabilen nadir şampiyonlar arasında yer almaktadır.Cho'Gath hem orta koridorda hemde üst koridorda oldukça başarılı bir şamypiondır. Cho'gath alacakların ikkat etmesi gereken nokta ise karşıarına gelen şampiyonların çok fazla mekaniklerinin olmamasıve çok fazla uzaktan dürtmemeleri gerekir örn.(KogMaw)

Linke Tıklayarak Cho'Gath rehberine gidebilirsiniz. 

2.Ahri

Ahride bir diğer metada olan orta kordior şampiyonudur. Ahri'nin en büyük özelliği ise çok güçlü mekanikleri ve bu sayede kolay kolay takım savaşlarında odaklanamayan şampiyon olma özelliğine sahiptir. Ahri hem çok mekanik hemde çok fazla hasar verebilen şampiyondur. En göze çarpan yeteneği ise ayartan öpücüktür. Bu yeteneği bir rakibe tuturduğunda onu kendi takımının içersine yavaş adımlarla çeker ve oracıkta işini bitirebilirler.

Linke Tıklayarak Ahri Rehberine Gidebilirsiniz.

3. Corki

Bir diğer orta koridor şampiyonuda Corki'dir. Her ne kadar saldırı taşıyıcısı niteliğinde olan Corki son güncellemelerle birlikte orta koridor safhasındada yer almaktadır. Corki çok çabuk gelişerek Earl'de yani bşlangıçta çok güçlü bir şampiyon olabilmektedir. Buda oyunun erken zamanlarında Corki'nin takımının hasar bakımından daha fazla güce sahip olabileceğini söyleyebiliriz. Corki'yi orta koriorda oynayan ilk usta oyuncuda Faker'dır. 

Linke Tıklayarak Corki Rehberine Gidebilirsiniz.

4.Lucian

Lucian şuanda türkiye şampiyonluk liginde en çok oynanan saldırı taşıyıcı şampiyonudur. Lucianı böylesine güçlü yapan ve tercih edilmesini sağlayan şey ise hiç şüphesiz Ultisidir. Ultisinin menzili bir takım savaşının başlamadan aleyhine çevirebilme yeteneği Lucian'ı en gözde saldırı taşıyıcısı yapmaktadır. Lucian oyunun başlarında biraz güçsüz bir şampiyon olsada ilerleyen zamanlarda takıma çok fayda sağlayan güçlü bir şampiyon haline gelir.

Linke Tıklayarak Lucian Rehberine Gidebilirsiniz.

5.Alistar

Alistar destek olarak alt koridorda çok fazla tercih edilen bir şampiyondur. Daha öncelerie çoğu kez metada olan Alistar bu sezonda yine metada ve çok tercih ediliyor. Alistarın güçlü yanları ise aşırı tank olması ve rakip oyuncunun takım arkadaşına odaklanmasını engelleyebilmesidir. Alistarın ultisi bütün yavaşlatan etkilerden onu kurtarırken aynı zamanda ekstra zırh ve büyü direnci vererek koridorda çok fazla kalmasıdır.

Linke tıklayarak Alistar rehberine gidebilirsiniz.

6.Zilean

Bu sezonun en süpriz güçlü şampiyonlarından bir taneside Zilean'dır. Zilean zamanı bükebilen yetenekleri sayesinde saldırı gücü taşıyıcısının ölmesine izin vermeyen çok nadir bir şampiyondur. Zilean pasifi sayesinde topladığı yükleri terübe puanına dönüştürür ve bu tecrübe puanlarını bir takım arkadaşına aktarabilir. Zilean sürekli bomba tuzakları koyarak rakibin odaklanmasını ve yaklaşmasını engeller. Ultisini attığı şampiyon ölse bile zamanda yolculuk yaparak hiç ölmemiş gibi tekrar dirilir.

Linke Tıklayarak Zilean Rehberine Gidebilirsiniz.

7. Dr.Mundo

Sıra geldi üst koridora üst koridorun hiç şüphesiz en çok tercih edilen ve yasaklanan şampiyonu Dr.Mundodur bunun en büyük sebebi öldürmenin en zor olduğu şampiyonlardan bir tanesi olması dışında neredeyse tamamen tank itemleri bile alsa yüksek hasarlar verebilen bir şampiyondur. Dereceli oyunlarda Dr.Mundo oynamak zordur çünkü hemen hemen her oyunda yasaklanır yasaklanmayan oyunlarda Dr.Mundo kalırsa almanızı tavsiye ederiz.

Linke Tıklayarak Dr.Mundo Rehberine Gidebilirsiniz.

8. Fiora

Son zamanlarda tekrar yetenekleri ve görsellerinde değişikliğe gidilen Fiora tekrardan metaya girmeyi başardı. Fioranın en güzel yeteneği ise ultisidir. Ultisiyle işaretlediği bir şampiyona karşı daha hızlı haraket edebilirken işaretli rakibi öldürdüğünde ise büyük oranda kendine ve takımına bir kaç saniyeliğine iyileştirme sağlar buda takım savaşlarında durumun birden tam tersi olmasını sağlar ve takımını taşır.

9. Graves

Graves sezon öncesi değişiklikler ile saldırı taşıyıcısı olarak metaya girmeyi başardı. Ancak yapılan değişiklikler Gravesin çok özel bir koridordada güçlü olmasını sağladı. Bu koridor ormancı koridorudur. Saldırıcı taşıyıcılarının daha öncede orman rolünde oynadığını görmüştük ancak Graves bizim için büyük süpriz oldu. Çünkü Graves düzenlenmeden önceki haliyle ormanda oynamasının mümkünatı yoktu. 

10. Tahm Kench

Yeni metanın en süpriz şampiyonlarında bir taneside Tahm Kench'dir. Bunun sebebi hem destek rolünde hemde üst koridor rolünde oldukça güçlü olmasıdır. Tahm kench pasifi sayesinde rakipe bıraktığı yükleri tamamladığında Q yeteneği olan dil yarasını atar ve rakibi sersemletebilir. Bunun dışında yükleri tamamladığında rakibini Ham yap yeteneğ ile yutup kusabilir tabiki bunun sonucunda rakip büyük oranda hasar alır. En göze çarpan yeteneklerinden bir taneside Tahm Kench'in ultisidir. Ultisiyle takım arkadaşını bir savaşın içine birlikte atabilir ve kötü giden savaşın yönünü anında değiştirebilir.

BENZER HABERLER

Bir Cevap Yazın