Haberler 4168 Defa Okundu.

Riot Resmi Olarak Dereceli Sezonun Ne Zaman Sıfırlanacağını Açıkladı!

League of Legends'in yapımcısı olan Riot Games, sonunda resmi olarak dereceli sezonun ne zaman sıfırlanacağını açıkladı. Milyonlarca kişinin merakla beklediği haber, Riot'un resmi haber sitesinden yayınlandı. Bu habere göre dereceli sezonun sıfırlanması 20.01.2016 tarihinde olacak. Her zamanki gibi herkese 10 oyun hakkı verilecek ve bu oyunlar sonrasında yeni kümeniz belli olacak. Tabi ki kümenizin belirlenmesinde, önceki sezonda yer aldığınız kümenin de büyük etkisi olacak.

YERLEŞTİRME

Her zamanki gibi bu yıl da zirve tırmanışına başlayacağınız aşama ve küme belirlenmeden önce on yerleştirme karşılaşması gerçekleştireceksiniz. Geçen sezonu kapattığınız başarı düzeyi ve Sezon Öncesi Dönem’deki grafiğiniz de yerleşiminizi büyük oranda etkileyecek. Hiç dereceli oyun oynamadıysanız, sadece yerleştirme karşılaşmalarınız baz alınacak!

Sezon Öncesi Dönem’le birlikte, oyunda hatırı sayılır değişiklikler meydana geldi (Sezon Öncesi Dönem hakkında daha fazla bilgiyi buradan edinebilirsiniz). Dolayısıyla, bu yıl da yerleştirmeler başlamadan önce bir kısmi sıfırlama gerçekleştireceğiz. Geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi, bu kısmi sıfırlama nedeniyle yeni sezona geçen sezonu kapattığınız düzeyin biraz altında başlamanız muhtemel.

YENİ ŞAMPİYON SEÇİMİ VE DİNAMİKLER

Artık her oyuncu, takım bulmak için sıraya girmeden önce iki konum (veya boş olan konumu doldurmayı) seçecek. Tekli/çiftli sıranın yerine de dinamik grup sırasını getiriyoruz. Dinamik grup sırasına istediğiniz sayıda takım arkadaşıyla girebileceksiniz. Gerçi hâlâ sıraya girdiğiniz arkadaşlarınızla yakın derecelere sahip olmanız gerektiğini belirtmekte fayda görüyoruz.

Sistemi, grupların benzer şekillerde kurulmuş gruplarla eşleştirilmesini sağlayacak şekilde tasarladık. Yeni şampiyon seçimini çok yakından takip ediyoruz ve bu değişikliğin, benzer beceri düzeylerindeki arkadaşlarınızla rekabet etmenizi kolaylaştırıp, LoL’ün takım oyununa dayalı doğasını daha da pekiştireceğine inancımız tam.

BENZER HABERLER

Bir Cevap Yazın