Haberler 14017 Defa Okundu.

Sezon 6'da En Çok Oynanan 11 Şampiyon!!

Riot Games'in sahibi olduğu League of Legends, Türkiye'de ve tüm dünyada duvarları çifter çifter tırmanmaya devam ediyor. Biz de League of Legends için haberler paylaşmaya devam ediyoruz. Şimdi ki haberimizde, sizlere Sezon 6 sezonunda en çok oynanılan 11 şampiyonu tanıtacağız. Hadi listemize 11. ile başlayalım. Daha doğrusu listeye başlamadan önce şunu hatırlatalım. Bu listeyi Riot Games'in bizlere verdiği APİ keyi kullanarak hazırladık. Yüzdeler ve oynanma listeleri tamamen bu key sayesinde. Sıralama ve oynanma yüzdeleri kesinlikle doğrudur.

(11) - Lux -

Evet listemize 11 numara ile başlıyoruz. 11. numarada karşımıza mid koridorundan bir şampiyon geliyor. Bu şampiyon Lux. %2.47 oynanması bulunan Lux, tüm dünyada olduğu gibi Türkiye'de de üst sıralarda. Rakipleri tekleme ve takım arkadaşlarını koruma özelliği ile dikkatleri üzerine çeken Lux, bence ilerleyen senelerde daha üst noktalarda karşımıza gelecek. Lux'un yüzdesi %2.47'dir.

LUX REHBERİNE BU LİNKE TIKLAYARAK ULAŞABİLİRSİNİZ.

(10) - Katarina -

10 sayısı bir çoğumuzun özel sayısıdır. Gerek futbol da olsun, gerekse diğer branşlarda bu sayının önemi büyüktür. Haliyle bu listede de önemi büyük. Çünkü listede yerini alan şampiyon hırçın Katarina. Katarina listedeki 10. yerini %2.57'in oranı ile aldı. Umuyoruz ki bu yüzdeyi fazlalaştıranlar Mid or Feed diyenler değildir. Yoksa durum çok üzücü.

KATARİNA REHBERİNE BU LİNKE TIKLAYARAK ULAŞABİLİRSİNİZ.

(9) - Zed -

Listemizin 9. sırasında bizleri Zed karşılıyor. Aslında ben Zed'i daha üst noktalarda göreceğimi düşünüyordum. Ama oynanması beklediğimden düşük çıktı. Ortalama 4 bekliyordum. Zed %3.25 oynanması ile listemize 9. sıradan giriş yaptı. Bence oynanması çok keyifli şampiyonlardan biri. Ama ne yazık ki ben parasını verip aldım ama beceremedim. Boşuna İP gitti. Eğer iyi olduğunuzu düşünüyorsanız veya Freelerdeyken falan oynadıysanız tavsiye ederim.

ZED REHBERİNE BU LİNKE TIKLAYARAK ULAŞABİLİRSİNİZ.

(8) - Blitzcrank

En sevdiğim ve Support koridorunda tek sahibi olduğum Blitzcrank 8. sırada yer bulmuş. %3.33'lük oynanması ile buradaki yerini alan Blitz, eğlenceli oluşu ile oyuncular tarafından tercih ediliyor. Benim gibi fantezi sevenler de Mid Blitz oynayabiliyor. Sonuç hüsran olsa da eğlenceli olduğu için oynamaya devam ediyorum. Tavsiye de ederim.

BLİTZCRANK REHBERİNE BU LİNKE TIKLAYARAK ULAŞABİLİRSİNİZ.

(7) - Lee Sin -

7. Numarada bizleri Jungle koridorundan Lee Sin karşılıyor. Fazla söze gerek yok. Bu listedeki yerini alması normal. Ben de girdiğim 2 oyundan en az 1 tanesinde Lee Sin görüyorum. Bu da şampiyonun ne kadar popüler olduğunu gösteriyor bence. İlerleyen zamanlarda bu şampiyonu listenin daha üst sıralarında göreceğimizi inanıyorum. Lee Sin, listede %3.73'lük oranı ile yer alıyor.

(6) - Darius -

%3.80'lik oynanması bulunan Darius, listemize 6. sıradan giriş yapıyor. Oyunun en dikkat çekici şampiyonu Darius, solo koridorunun vazgeçilmez şampiyonlarından biri. Şahsi görüşüm, oynanışının basit olması nedeniyle bu şampiyonun buralarda olmasıdır. Tekrar söylüyorum şahsi görüşüm :)

DARİUS REHBERİNE BU LİNKE TIKLAYARAK ULAŞABİLİRSİNİZ.

(5) - Vayne -

Beni bu listede en fazla şaşırtan şampiyon Vayne oldu. Çünkü Vayne oynanması çok ama çok zor bir şampiyon. Her babayiğidinin hakkı değil. Demek ki Türkiye'de Vayne oynayan ve profesyonel olan çok oyuncu var. Çünkü Vayne %3.82'lik oranı ile listemize 5. sıradan giriş yaptı. (Ulen bu şampiyona 4.800 İP bastım. Sonuç 0. Kill bile alamadım şerefsiz şampiyon)

VAYNE REHBERİNE BU LİNKE TIKLAYARAK ULAŞABİLİRSİNİZ.

(4) - Kalista -

Listenin zirvesine doğru ilerlerken şaşırmaya devam ediyoruz. Şimdi de karşımıza Kalista geldi. Sen ne arıyorsun bacım burada. Çok garipsedim cidden bu durumu. Kalista'nın bu kadar çok oynayanının olması iyi bir şey bence. Çünkü dinamikleri çok iyi olan bir şampiyon. Umarım bu yüzdeyi sağlayan oyuncuları feedlemiyordur. Şunu söyleyim. Kalista burada %3.92'lik yüzdesi ile yer alıyor.

(3) - Master Yi -

Şaşırdık mı? Tabi ki hayır. Bir çoğumuz listenin ilk üçünde Master Yi bekliyordu. Öyle de oldu ve Master 3. sıradan listemize giriş yaptı. Bir çok kişi Master Yi'nin basit bir şampiyon olduğunu söylüyor. Bence her şampiyonun kendisine özgü zorluğu var. Master'ın da öyle. Ama bu tabi ki diğer şampiyonlardan kolay olduğunu değiştirmiyor. Master Yi listemize %4.11'lik oranı ile giriş yaptı.

(2) - Yasuo -

Mid or Feed denilince hakla gelen şampiyonlardan Yasuo, bu lafın hakkını verdi ve listemize 2. sıradan giriş yaptı. Özellikle Türkiye sunucularında deli dehşet fazla oyuncusu bulunan Yasuo, bir çoğumuzu sinir krizlerine sokup klavyelerimizi kırmamıza neden oluyor. Klavye olmazsa mouse kırılıyor. Ama oyunda Yasuo varsa kesin bir şeyler oluyor. Allahtan mid koridoru oyuncusuyum ki Yasuo benim takımına denk gelmiyor. Umarım Allah sizi de Mid or Feed diyen Yasuo oyuncularından korur. Yasuo listemize %5.31'lik oranı ile giriş yaptı.

YASUO REHBERİNE BU LİNKE TIKLAYARAK ULAŞABİLİRSİNİZ.

(1) - Rengar -

Veee geldik listemizin zirvesine. Listeye büyük bir farkla adını yazdıran Rengar, Türkiye'de en çok oynanılan şampiyon oldu. %6.74'lik oranı ile listemizin zirvesine oturan Rengar, hem solo, hem de Jungle koridorlarında tercih edilen bir şampiyondur. Ama ağırlık Jungle koridorundadır. Bu şampiyonu listenin başında gördükten sonra kilidini açıp oynamaya karar verdim. Bir feeder Rengar oyuncusu daha geliyor. Hazır olun. :)

RENGAR REHBERİNE BU LİNKE TIKLAYARAK ULAŞABİLİRSİNİZ.

Güzel ve dolu dolu bir listenin daha sonuna geldik. Türkiye serverinde en çok oynanılan şampiyon  Rengar'mış. Onu öğrenmiş olduk en azından. Bizi takip etmeye devam edin. Resimlerin üzerindeki linklere tıklayarak da şampiyonların özel rehberlerine ulaşabilirsiniz. Her zaman kendinize iyi bakın. Hadi görüşürüz.

BENZER HABERLER

Bir Cevap Yazın