Haberler 2375 Defa Okundu.

Sihirdar Vadisi'nin Merakla Beklenen Şampiyonu: Jhin Virtüöz


İlk önce Zed ile başlayan ölüm serüveni, daha sonrasında Garen, Sona ve Vi ile devam etti. League of Legends takipçilerini derinden üzen bu ölümlerin ardından bir şeyin olduğu belliydi. Bir çok kişi Jhin olduğunu düşünüyor. Ama değil gibi duruyor. Çünkü Jhin yakın zamanda sihirdar vadisine eklenecek ve bu konularla ilgili en ufak bir yakınlığı yok gibi duruyor.

En azından şimdilik. Neyse yazımızın konusuna gelip tanıtılan Jhin hakkında bilgiler verelim. Jhin silahını kuşandı ve sihirdar vadisine geleceği günü iple bekliyor. Aynı şekilde biz de. En sevdiğim sözü de şu oldu '' Gel gelelim bu cani sanatçı sizi bir defa gözüne kestirip gafil avladığı anda, kusursuz bir katliamdan kaçışınız yok sayılır. ''

YETENEKLER

-PASİF: SUFLÖR

Jhin, Suflör adındaki silahına dört mermi doldurur ve dördüncü atışı her zaman kritik vuruş yaparak hedefin eksik can miktarına bağlı olarak fazladan hasar verir. Mermilerinin dördünü de ateşledikten sonra silahını tekrar doldurmak için ara verir.


Jhin'in kritik vuruşları normale göre biraz daha az hasar verir ve saldırılarının hızı, saldırı hızı değerine bağlı olarak artmaz. Onun yerine dükkândan aldığı eşyalar ve rünler üzerinden edindiği saldırı hızı ve kritik vuruş ihtimali, Jhin'e saldırı gücü kazandırır. Ayrıca yaptığı kritik vuruşlar, saldırı hızına bağlı olarak kısa bir süre hareket hızı kazanmasını sağlar.


-KORİDOR TUTMA

Jhin, alışılmışın dışında bir nişancı. Nişancıların çoğu rakiplerini sürekli saldırı yağmurlarıyla yıpratmaya odaklanırken; Jhin aşırı sayılabilecek bir titizlikle hareket ediyor ve saldırı fırsatlarını özenle seçtiğinde yıldızı parlıyor.

Koridorda değerli mermilerini son vuruşlara sakladığında, cephanesinin hesabını iyi tuttuğunda ve dördüncü, yani en ölümcül mermisini koridordaki rakibine karşı kullanabileceği anları kolladığında sanatını konuşturuyor. 

Jhin'in normal saldırılarının özgün ve en iyi ihtimalle ortalama denebilecek bir menzili var. Bu da koridorlarda rahatsız etmesi nispeten kolay bir şampiyon hâline gelmesine neden oluyor. Virtüöz, böyle durumlara düştüğünde İlham Ateşi'nin seken atışına başvurarak nispeten güvenli bir mesafeden son vuruş gerçekleştirebilir ve hatta koridordaki rakibi kendi minyonlarına yakın duruyorsa onu etkili bir şekilde rahatsız edebilir.

'' Zayıflayan rakibine isabet ettirdiği kritik vuruşlar, Jhin'e katletme fırsatının yanı sıra kaçmaya çalışan rakibini kovalamasını kolaylaştıran araçlar da sunar. ''

-BİZİM NOTUMUZ

Jhin bize göre aynı Illalao ve diğer yeni çıkan şampiyonlar gibi çok güçlü olacak. En azından nerf yiyene kadar bu şekilde gideceğini düşünüyoruz. Gördüğümüz kadarıyla şampiyonun menzili de çok uzun. Bu da onun elinden kimsenin kaçamayacağını gösteriyor. Ayrıca takım çatışmalarına yatkın olması, daha çok tercih edilmesine neden olacaktır. Tabi kaçamayacağımız bir şey de, bu şampiyonu deneyecek olanlardır. Çıktıktan sonra en az 3 hafta bu şampiyon deli gibi denenecek. Biz uyaralım. Kendinizi bu duruma hazırlayın. Bunların yanı sıra, Riot Games şampiyonun tam olarak hangi tarihte çıkacağını söylememiş. Bu da çok garip. En son olarak bu şampiyon çıktığı zaman ilk videosunu da bizim sayfamızdan izleyebilirsiniz.