Anivia Mid Rehberi Sezon 7

Bu Rehber Bengi adlı oyuncuyu dikkate alarak hazırlanmıştır.

Büyüler

Rünler

Başlangıç

Full Eşyalar

Anivia karşısında güçlü şampiyonlar
Anivia karşısında güçsüz şampiyonlar

Kostümler

1.Takım Ruhu Anivia Takım Ruhu Anivia
2.Yırtıcı Kuş Anivia Yırtıcı Kuş Anivia
3.Noxus Avcısı Anivia Noxus Avcısı Anivia
4.Hextech Anivia Hextech Anivia
5.Kara Buz Anivia Kara Buz Anivia
6.Tarih Öncesi Anivia Tarih Öncesi Anivia
7.Karnaval Anivia Karnaval Anivia

Yazarın Notu

Anivia oyunun çok az tercih edilen ve daha çok Mid ile Solo koridorlarında oynanılan AP uzak menzilli bir şampiyondur. Türk serverında oyuncusunun çok az olduğunu söylesek yanlış olmaz. Ama oynayanların da hakkını verdiğini söylemek gerek. Hadi bu dikkat çekici şampiyonun yeteneklerini ve ipuçlarını öğrenelim.

1- Anivia'nın pasif yeteneği sizi ölümden kurtarıyor desek yanlış olmaz. Öldüğünüz zaman -25 zırh ve büyü direnci kaybedip tam cana ulaşana kadar iyileşirseniz. 6 saniye boyunca diğer oyuncular tarafından dönüştüğünüz yumurta yok edilmezse, tekrardan canlanırsınız. Bu yeteneğin 240 saniyelik bekleme süresi var.

2- Anivia'nın ''Q'' yeteneği sayesinde belirlenen hedef doğrultusunda buz kütlesi atarsınız. Buz kütlesi yolunda süzülürken, çarptığı rakiplere hasar verir. Hedefe ulaştığında patlayıp çevresindekilere ekstra hasar verir ve onları 1 saniyeliğine sersemletir.

3- W yeteneği sayesinde önünüze, rakibin önüne, arkadaşlarınızın yanına veya belirlediğiniz bir noktaya buz duvarı örüyorsunuz. Bu duvar her türlü hareketi engelliyor. 5 saniye sonra da eriyerek yok oluyor. Takım arkadaşlarınızı korumak ve rakiplerinizden kaçmak veya kaçan rakipleri yakalamak için bu yeteneğe çok ihtiyacınız olacak.

4- Anivia'nın en büyük hasar kaynağı ve ilk fullememiz gereken yeteneği ''E'' yeteneğidir. Bu yetenekle rakibe büyük hasarlar verebilirsiniz. Eğer Q veya R yeteneği ile bu yeteneği arka arkaya kullanırsanız, rakibe ekstra hasarlar çıkarabilirsiniz.

5- R yeteneği ile de buzul fırtına ulaştırırsınız. Açtığınızda her saniye 40 mananınızı kaybedersiniz. Rakiplerinize de her saniye 80 + yetenek gücünüze göre hasar verirsiniz. Ayrıca bu fırtınanın içerisinde kalan rakipleri yavaşlatırsınız.

Facebook Yorumları

PROFESYONEL OYUNCU

Bengi Yaşı: 24 Takımı: SK Telecom T1 Koridor: Jungler

Anivia Şampiyon Tanıtımı

ŞAMPİYON BÜYÜLERİ

  • Yeniden Doğuş

ŞAMPİYON GÜCÜ

SALDIRI GÜCÜ
SAVUNMA GÜCÜ
YETENEK GÜCÜ
ZORLUK

HAFTANIN ÜCRETSİZ ŞAMPİYONLARI