Cassiopeia Mid Rehberi Sezon 7

Bu Rehber Jensen adlı oyuncuyu dikkate alarak hazırlanmıştır.

Büyüler

Rünler

Başlangıç

Full Eşyalar

Cassiopeia karşısında güçlü şampiyonlar
Cassiopeia karşısında güçsüz şampiyonlar

Kostümler

1.Haydut Cassiopeia Haydut Cassiopeia
2.Siren Cassiopeia Siren Cassiopeia
3.Mitolojik Cassiopeia Mitolojik Cassiopeia
4.Yeşim Diş Cassiopeia Yeşim Diş Cassiopeia

Yazarın Notu

Cassiopeia, Türkiye bölgesinde olmasa da, diğer bölgelerde mid koridor oyuncuları tarafından bir hayli fazla tercih edilen AP tarzı şampiyonlardan biridir. Oynanışının bir hayli zor olduğu Cassiopeia, hem takım arkadaşlarını koruyabiliyor, hem de rakiplere kısa sürede yüksek hasarlar çıkarıp onları öldürebiliyor. Ama kırılgan yapısı ile çok çabuk ölebiliyor. Ayrıca ultisi dışında kaçış yeteneği olmadığı için, kasmış bir rakipten kaçma konusunda sıkıntı yaşıyor.

Ayrıca Cassiopeia'nin yetenekleri de çok zor. Örneğin bir yeteneğini rakibe tutturduktan sonra diğer yetenekteki bekleme süresi sıfıra düşüyor ve devamlı kullanabiliyorsunuz. Bu yeteneği kullanırken de seri olup diğer yetenek rakibin üzerinden bitmeden önce onu aradan çıkarmanız gerekiyor. Diğer yeteneği ile de belirli alanda ilerleyen rakipleri yavaşlatıp ekstra hasar almalarına neden olabiliyorsunuz.

Bu şampiyonun en zor yeteneklerinden biri de ultisi. Ultisinin iki ayrı özelliği var. Öncelikle bu yeteneğin alana etki ettiğini söyleyelim. Alandaki rakipleri donduruyor veya yavaşlatıyor. Size doğru dönmüş rakiplere atarsanız onları dondurursunuz. Eğer rakibiniz size dönük değilse, yani sırtı dönükse, onları yavaşlatırsınız. Bunu iyi ayarlamazsanız, yanlış hamleler yapabilirsiniz.

Cassiopeia ile size önerimiz. Bu şampiyonu dereceli maçlarda oynamadan önce alıştırma maçları yapmanız. Çünkü gerçekten zor bir şampiyon ve el alışkanlığı istiyor.

Facebook Yorumları

PROFESYONEL OYUNCU

Jensen Yaşı: 21 Takımı: Cloud9 Koridor: Mid

Cassiopeia Şampiyon Tanıtımı

ŞAMPİYON BÜYÜLERİ

  • Yılanın Lütfu

ŞAMPİYON GÜCÜ

SALDIRI GÜCÜ
SAVUNMA GÜCÜ
YETENEK GÜCÜ
ZORLUK

HAFTANIN ÜCRETSİZ ŞAMPİYONLARI