Jax Solo Rehberi Sezon 7

Bu Rehber Bang adlı oyuncuyu dikkate alarak hazırlanmıştır.

Büyüler

Rünler

Başlangıç

Full Eşyalar

Jax karşısında güçlü şampiyonlar
Jax karşısında güçsüz şampiyonlar

Kostümler

1.Hokeyci Jax Hokeyci Jax
2.Vandal Jax Vandal Jax
3.Oltalı Jax Oltalı Jax
4.PAX Jax PAX Jax
5.Jaximus Jaximus
6.Tapınak Savaşçısı Jax Tapınak Savaşçısı Jax
7.Can Düşmanı Jax Can Düşmanı Jax
8.SKT T1 Jax SKT T1 Jax
12.Gardiyan Jax Gardiyan Jax

Yazarın Notu

Jax, yakın dövüş ustası bir karakterdir. Rakiplerini bir bir öldürürken, kaçış dinamikleriyle de onlardan kolaylıkla kaçabilir. Metaya bomba gibi giriş yapan Jax, son zamanlarda oldukça fazla tercih ediliyor. Ama bu şampiyonu ne yazık ki Şampiyonluk Ligi veya LCS maçlarında göremiyoruz. Pek tercih edilmiyor nedense. Ama dereceli ve normal maçlarda görmek mümkün. Hadi şimdi ipuçlarına geçelim.

1- Jax'ın pasifi sayesinde art arda yaptığınız vuruşlarla beraber saldırı hızı kazanıyorsunuz. Kazandığınız bu saldırı hızı belirli miktara ulaştıktan sonra duruyor. Eğer vuruşlara devam ederseniz, elinizde bulunan saldırı hızını da korumuş oluyorsunuz.

2- Q skili sayesinde, minyonlara, rakiplere veya kendi takım arkadaşlarınızın yanına zıplayabiliyorsunuz. Bunların yanı sıra totemlerin üzerine de atlayabiliyorsunuz. Aynı zamanda bu atlamayla beraber rakibinize hasar vermiş de oluyorsunuz.

3- W skili sayesinde bir sonraki vuruşunuzu ekstra olarak gerçekleştirirsiniz. Yani normal vuruşunuzdan daha fazla vurursunuz. Ayrıca bu skil ile rakibe damage vurduktan sonra diğer büyülerin bekleme süresini de azaltmış olursunuz. Bu skili açtıktan sonra Q ile rakibin yanına zıplayarak bu skilin de rakibe ekstra hasar vurmasını sağlayabilirsiniz.

4- Geldik ''E'' skiline. Bu skill sayesinde Jax'ın sopaları dönmeye başlar. Büyüyü açtıktan sonra rakiplerden gelecek hasarlardan etkilenmezsiniz. Ayrıca bu skill rakibin yanında patlarsa, onu sersemletir. Hatta çevrenizde kimler varsa sersemler.

5- Jax'ın ultiisi iki kademeden oluşuyor. Pasifinde 3 vuruşunuzdan birisi ekstra hasar vurur. Eğer bu skili aktif ederseniz, hem ekstra saldırı hızı kazanıp hem de bir miktar saldırı gücü elde edersiniz.

Jax'in skillerini detaylı olarak anlattık. Kasacağınız itemler konusuna gelecek olursak, Vahşi Hydra yerine oyunun akışına göre çivili veya farklı bir eşya tercih edebilirsiniz. Kombo yaparken de, ilk önce W skilini açın. Sonrasında E skilini açıp Q ile rakibin yanına zıplayın ve onu yanınızdan uzaklaştırmayıp E ile sersemlettikten sonra hasar verin. Gerekli görürseniz, ultiyi de açın.

Facebook Yorumları

PROFESYONEL OYUNCU

Bang Yaşı: 21 Takımı: Sk Telecom T1 Koridor: ADC

Jax Şampiyon Tanıtımı

ŞAMPİYON BÜYÜLERİ

  • Amansız Saldırı

ŞAMPİYON GÜCÜ

SALDIRI GÜCÜ
SAVUNMA GÜCÜ
YETENEK GÜCÜ
ZORLUK

HAFTANIN ÜCRETSİZ ŞAMPİYONLARI