Ryze Solo Rehberi Sezon 7

Bu Rehber Faker adlı oyuncuyu dikkate alarak hazırlanmıştır.

Büyüler

Rünler

Başlangıç

Full Eşyalar

Ryze karşısında güçlü şampiyonlar
Ryze karşısında güçsüz şampiyonlar

Kostümler

1.Genç Ryze Genç Ryze
2.Kabile Büyücüsü Ryze Kabile Büyücüsü Ryze
3.Ryze Amca Ryze Amca
4.Şanlı Ryze Şanlı Ryze
5.Profesör Ryze Profesör Ryze
6.Zombi Ryze Zombi Ryze
7.Kara Kristal Ryze Kara Kristal Ryze
8.Korsan Ryze Korsan Ryze
9.Aksakal Ryze Aksakal Ryze
10.SKT T1 Ryze SKT T1 Ryze

Yazarın Notu

SKT T1 takımının ünlü oyuncularından Faker'in Ryze solo/mid rehberini sizler için ekledik. Ryze denilince akla gelen ilk kişi olan Faker, bu şampiyonu ne kadar bambaşka oynadığını MSI 2016 ve katıldığı turnuvalardaki playzleri ile gördük. Bir çoğumuz hayran kaldık. Sizler de usta Ryze oyuncusu olmak için bu rehberimize göz atın. 

Faker ilk olarak E yeteneğine veriyor ve oynadığı oyunlardan gördüğüm kadarıyla, rakibi dürtmek için bu yeteneği sık sık kullanıyor. Fullemeyi de kombonun olmazsa olmazlarından olan Q yeteneğinde yapıyor. İlk eşya olarak da Seraph'ın Şefkati tercih ediyor. Faker'ın kabiliyetlerine, rünlerine ve kastığı eşyalara üst taraftan ulaşabilirsiniz. Şimdi gelelim benim diyeceklerime.

Ryze gerçekten oynanması çok zor bir şampiyon. Aslında zor da değil. Yani normal bir oyuncu olarak W ile rakibi dondurup Q ile E yeteneklerini kullanarak saldırabilirsiniz. Ama bunun size bir yararı olmayacak ve bu yaptığınızla sıradan bir Ryze oyuncusu olacaksınız. Eğer bu şampiyon ile başarılı olmak istiyorsanız, pasifin sağladığı özelliği iyi kullanıp doğru zamanlama ile saldırılar yapmalı ve ulti yardımı ile de elde ettiğiniz bekleme süresindeki azalma sayesinde seri saldırılar gerçekleştirmelisiniz. Eliniz makineli tüfek gibi çalışmalı yani. Eğer bunu başarırsanız, işte o zaman usta Ryze oyuncusu olmuş olursunuz. Ayrıca bu şampiyonun tek başına oyunu taşıma özelliği de var. Yani iyi kasarsanız, tek başınıza oyunu bile kazanabilirsiniz.

Facebook Yorumları

PROFESYONEL OYUNCU

Faker Yaşı: 21 Takımı: Sk Telecom T1 Koridor: Mid

Ryze Şampiyon Tanıtımı

ŞAMPİYON BÜYÜLERİ

  • Büyü Ustalığı

ŞAMPİYON GÜCÜ

SALDIRI GÜCÜ
SAVUNMA GÜCÜ
YETENEK GÜCÜ
ZORLUK

HAFTANIN ÜCRETSİZ ŞAMPİYONLARI