Taliyah Mid Rehberi Sezon 7

Bu Rehber Faker adlı oyuncuyu dikkate alarak hazırlanmıştır.

Büyüler

Rünler

Başlangıç

Full Eşyalar

Taliyah karşısında güçlü şampiyonlar
Taliyah karşısında güçsüz şampiyonlar

Kostümler

1.Freljord'lu Taliyah Freljord'lu Taliyah

Yazarın Notu

League of Legends'in yeni karakteri Taliyah Mid Rehberi sitemizde. Taliyah'a ait build, kabiliyetler, rünler, kostümler ve karşısında güçlü olan şampiyonları rehberimizi inceleyerek öğrenebilir ve şampiyon hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz. Taşları oynatabilen bir karakter olan Taliyah, üstün süratı ve rakiplere verdiği hasarları ile sihirdar vadisine bomba gibi iniş yaptı ve yankı uyandırdı. Herkesin ağzında Taliyah nasıl bir şampiyon? Neler yapacak? ne olacak? gibi sorular vardı. Şampiyon vadiye inmesi ile bu sorular bir nevi bitti. Taliyah'ın yeteneklerini yakından tanıyalım.

1- Taliyah'ın pasifi sayesinde, duvar kenarlarında ilerlediğiniz sürece hareket hızı kazanırsınız. Ama hasar alır veya herhangi bir beceri kullanırsanız, bu ekstra ilave hareket hızı bozulur.

2- Taliyah'ın Q yeteneği Taş Hasadı. Taş toplayarak onları hedef yöne doğru fırlatırsınız. Bu yeteneği kullanırken, Lucian'ın ultisinde olduğu gibi hareket edebilirsiniz. İlk taşın ardından atılanların her biri daha az hasar verir. Ayrıca bu yeteneği kullanırken yerde bir alanın işaretlendiği dikkatinizi çekecek. Bu alan size ekstra olarak hareket hızı verir. Değişik özellikleri de var. Ekstra hasar vb.

3- Taliyah'ın W yeteneği Yerden Bitme. Bu yetenek kullanıldığında işaretlenen alandaki tüm rakiplere hasar verir ve onları zıplatırsınız. Bu yeteneği kullandıktan sonra tekrarlayarak rakibi istediğiniz yöne doğru atabilirsiniz.

4- Taliyah'ın E yeteneği ile ortaya mayın gibi bir şeyler atarsınız. Tabi oyunda toprak bozumu diye geçiyor. Bu alandan geçen rakipler kısa süreliğine yavaşlar. Bu yavaşlamanın yanı sıra, toprak bozumunun üzerinde yetenek kullanırsalar, ekstra hasar alırlar.

5- Taliyah'ın en önemli yeteneği kesinlikle ultisi. Ultisi için söylenecek bir şey yok. Videolarda görmüşsünüzdür. İnanılmaz uzun menzili bulunan yetenek sayesinde, istediğiniz noktalara kısa sürede ulaşabilirsiniz. Veya bu yeteneği rakiplerin yolunu kapatmak için kullanabilirsiniz. 

Facebook Yorumları

PROFESYONEL OYUNCU

Faker Yaşı: 21 Takımı: Sk Telecom T1 Koridor: Mid

Taliyah Şampiyon Tanıtımı

ŞAMPİYON BÜYÜLERİ

  • Taş Kızak

ŞAMPİYON GÜCÜ

SALDIRI GÜCÜ
SAVUNMA GÜCÜ
YETENEK GÜCÜ
ZORLUK

HAFTANIN ÜCRETSİZ ŞAMPİYONLARI